Relikwie Krzyża Świętego

Relikwie Krzyża Świętego

21.01.2018 r. – Relikwie Krzyża Świętego u nas

    Spotkała nas dziś wielka niespodzianka. Ojciec Oblat – OMI z klerykami przyjechali wraz z Relikwiami Krzyża Świętego. Mogliśmy więc wsłuchać się w niezwykłą moc malutkich drewienekpobranych z krzyża Chrystusa, na którym dokonał On naszego zbawienia. Chociaż mija już dwa tysiące lat, historia ciągle jest żywa.

   Z wielką zadumą i otwartym sercem wsłuchiwaliśmy się w historię tych malutkich drewienek pobranych z krzyża Chrystusa. Nasz prelegent żyje na co dzień w Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża dlatego z wielkim oddaniem relacjonował historię i dzieje tego świętego krzyża. Osobista adoracja i ucałowanie Relikwii było dla każdej z nas wielkim przeżyciem.

 

   Po zakończonej adoracji Relikwie zostały przeniesione do wszystkich Mieszkanek. Dziewczęta ochoczo włączały się w modlitwę i śpiew a nade wszystko z łzą w oku całowały te „malutkie drewienka” z Krzyża naszego Pana.

  
   To było wspaniałe spotkanie. Każdy z nas czuł bliskość Jezusa umierającego za nas na Krzyżu, właśnie na tym Krzyżu. Zapraszamy do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego  gdzie nasi czcigodni Ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej sprawują posługę duszpasterską. Ojcu prelegentowi serdecznie dziękujemy za sprawienie nam tej uczty duchowej. Bóg zapłać.