Aktualności

TEATRZYK Z KRAKOWA

TEATRZYK Z KRAKOWA

W dniu 19.03.2024r.gościł w naszym Domu teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem „Kobietki „ Był to program satyryczno – muzyczny.Spektakl oprawiony był dużą ilością muzyki instrumentalnej i piosenkami , które były dziewczętom znane i chętnie śpiewały z główną aktorką.

MŁODZIEŻ Z KSM Z ZIELONEJ GÓRY W NASZYM DOMU

MŁODZIEŻ Z KSM Z ZIELONEJ GÓRY W NASZYM DOMU

16 marca 2024 r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeżywało w naszym Domu swój wielkopostny dzień skupienia. 30 uczniów i studentów z opiekunami : ks. Marcinem B i ks. Mariuszem S. nie tylko formułowało się duchowo ( Eucharystia z konferencją i adoracja N.S. ) , ale też pomagało przy pracach ogrodowych i przy naprawie wózków inwalidzkich .

WALENTYNKI

WALENTYNKI

Karnawał w naszym domu został zakończony zabawą walentynkową , która odbyła w dniu 07.02.2024 r.. Podopieczne naszego Domu wzięły w niej udział . Podczas zabawy były tańce , konkursy, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Imieniny s.Dyrektor

Imieniny s.Dyrektor

W dniu 24.01.2024 r. mieszkanki wraz z personelem świętowały imieniny s. Dyrektor . Z tej okazji złożyły s. Dyrektor serdeczne życzenia. Była też niespodzianka przygotowana przez s. Adrianę wraz z mieszkankami w formie przedstawienia pt. „ Bilet do nieba „ . Na zakończenie s. Dyrektor wyraziła serdeczne podziękowanie . Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

KOLĘDA

KOLĘDA

6 stycznia 2024r. przybyli do naszego Domu z wizytą duszpasterską księża z naszej parafii ks. Proboszcz Marek i ks. Artur. Kolęda rozpoczęła się modlitwą w kaplicy połączona ze śpiewem kolęd i błogosławieństwem Domu. Następnie kapłani przeszli przez nasz dom spotykając się z mieszkankami i udzielając im błogosławieństwa. Spotkanie kolędowe zakończyło się wystawieniem Najświętszego Sakramentu podczas którego odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego .

KONCERT NOWOROCZNY

KONCERT NOWOROCZNY

5 stycznia 2024r. mieszkanki z siostrami wzięły udział w Koncercie Noworocznym Starosty Wolsztyńskiego w Kościele św. Jakuba w Obrze. Na występ Eleni , Agaty F. i Jarosława Ś. oraz Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej przybyło wielu mieszkańców powiatu. Dla naszych podopiecznych były to niezapomniane chwile, pełne radości.

Wigilia

Wigilia

24 grudnia o godz. 15.30 Mieszkanki naszego Domu spotkały się przy stole wigilijnym wraz z s. Dyrektor i Siostrami .Wigilia rozpoczęła się od przeczytania przez s. Dyrektor Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i odśpiewaniu kolędy „ Wśród nocnej ciszy” . Następnie s. Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne .Kolejny moment to dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Potem pełne radości Mieszkanki zasiadły do wigilijnej wieczerzy śpiewając kolędy .