Kronika 2016

Kronika 2016

Wydarzenia z 2016 rok

7.01.2016 r.Jasełka Bożonarodzeniowe dzieci z Chobienic

Mamy dziś wielką radość witać małe dzieci z klas 1, 2, 3 i 5 Szkoły Podstawowej z Chobienic, które pod opieką katechetki p.Alicji Chmielak i p.Sebastiana Tomysa – informatyka przybyli do nas, aby umilić czas przedstawiając tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Już na wstępie dzieci – aniołki z szarfami wykonały piękny taniec powitalny, na koniec którego wyłania się Święta Rodzina z małym Dzieciątkiem. Dzieci mają przygotowane piękne stroje i wspaniale operują wyuczonymi tekstami.

Maria: O, jakże serce moje się raduje, że dziatwa polska Jezusa miłuje.
Józef: Po tych waszych darach i po waszym trudzie, widzę, że z was będą pożyteczni ludzie. Niech was błogosławi Bóg przez życie całe, rośnijcie Ojczyźnie i Bogu na chwałę.

 Narodziłem się nagi, mówi Bóg,
abyś ty potrafił wyrzekać się siebie samego.
Narodziłem się ubogi,
abyś ty mógł uznać Mnie za jedyne bogactwo.
Narodziłem się w stajni,
abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce… .
Narodziłem się w twoim ludzkim życiu, mówi Bóg,
aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Wszystkie dzieci: „Na próżno, Jezus rodzi się w Betlejemskim żłobie, jeśli nie narodził się w Tobie…”.

8.01.2016 r. Przedstawiamy taneczne jasełka choinkowe

Tańczące dziewczęta z cziliderkami wchodzą  melodyjnym rytmem, tańcząc śpiewają Dzwonią dzwoneczki…, jadą kolędnicy, na skrzypeczkach grają, zaraz tu przyjadą pięknie zaśpiewają….  W nagranym urywku z Pisma Św. ukazują pieluszki i na słowa rodzi się Król unoszą dłonie… .

Już wszędzie cicho, wszędzie ciemno,
Już wszyscy ludzie dawno śpią…
Z grzecznym ukłonem, z uśmiechem radości
Serdecznie witamy wszystkich zacnych gości

Kolejny śpiew i taniec, to słynna i zabawna  Nie miały aniołki choinki na święta… a na końcu Glorija, Glorija, Glorija !!!

I piękny walc Choinko piękna, jak las, po którym dziewczęta wręczają Nowonarodzonemu SERCE – symbol ich MIŁOŚCI .

Mamy święta, choinką pachnie dom, …, będą mówić dziś zwierzęta. Słychać odgłosy zwierząt a wszyscy odgadują , jakie to zwierzątko. Radosną pastorałką Hojka, hojka…, że się Jezusek narodził, co by każdy wiedział i ślicznym ukłonem kończymy występy. Otrzymujemy gromkie brawa, słowa uznania i słodkie cukierki od S. Dyrektor.

11.02.2016 r. – Błogosławieństwo Chorych od Matki Bożej

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes jest światowym centrum pielgrzymek. Co roku odwiedza je 6 milionów pielgrzymów, w tym 100 000 wolontariuszy i 80 000 chorych. Począwszy od 11 lutego do 16 lipca 1858 14-letnia wiejska dziewczyna Bernardetta Soubirous doświadczyła osiemnastu objawień Pięknej Pani. Zjawa ubrana była w białą suknię i biały płaszcz okrywający głowę, przepasana w pasie niebieską szarfą, na stopach znajdowały się żółte róże i w tym samym co róże kolorze był jej różaniec zawieszony na ręce, a składający się z sześciu dziesiątek. Wydarzenia te miały miejsce w grocie Masabielle, niedaleko Lourdes. 25 marca 1858 roku, podczas 16. objawienia, w święto Zwiastowania, Piękna Pani powiedziała: Ja jestem Niepokalane Poczęcie… .

Chwała tego miejsca rozprzestrzenia się do tej pory. Liczne pielgrzymi, liczne uzdrowienia, inne cuda ciągle potwierdzają w opieką Maryi nad ludźmi i ukazują Jej miłość do nas. Każdego roku spieszymy do naszej kaplicy aby łączyć się z wszystkimi chorymi aby dziękować za liczne łaski i prosić o ciągłą opiekę. Mieszkanki chętnie włączają się w śpiew piosenek, mówią wiersze dla Maryi i animują Mszę Świętą.

Największym przeżyciem jest jednak udzielane przez kapłana Błogosławieństwo Lourdzkie. Chyba wszystkie serca biją żwawiej a śpiew Po górach dolinach łącz nas z chórami niebieskimi.

2.03 – 8.03.2016 r.Rekolekcje zakonne Sióstr

Wielki Post jest czasem wewnętrznej przemiany, szczególnie w tym Roku Miłosierdzia. Przeżywając Mękę Chrystusa, pragniemy również oczyszczać swoje serca. Wspólnota zakonna Sióstr naszego Domu wraz z przybyłymi Siostrami odprawiała zakonne rekolekcje. Rekolekcjom przewodniczył O. Kazimierz Synowczyk OFM Cap – Kapucyn z Warszawy.

Przewodnią myślą konferencji były słowa „Słuchając Boga, serc nie zatwardzajcie…” . Codzienna medytacja z kolei jest nieustannym „szukaniem Boga”. Wsłuchując się w treści o Bożym Miłosierdziu zauważyłyśmy, że Miłosierdzie Boga to potęga Jego Miłości i najdoskonalsza forma Miłości. Idąc za cierpiącym „Sługą Jahwe” możemy uczyć się wartości Krzyża a wg. Papieża Franciszka „Nie można być uczniem Chrystusa bez Krzyża”. Krzyż, to godło chrześcijanina.

 Tak więc 40 Sióstr przez tydzień mogło trwać z Jezusem na nowo zbliżając się do Jego Serca. Na koniec miałyśmy miły zaszczyt gościć wśród nas naszą Matkę Generalną Antoninę Kasjaniuk. Był czas na osobiste spotkania i wspólnotową, zakończeniową dysputę, za co serdecznie dziękujemy.

17.03.2016 r.Życzenia imieninowe dla s.Dyrektor

Zbliża się do nas wielki dzień, Uroczystość Świętego Józefa i imieniny Siostry Dyrektor – Józefy Bura. Wielkiego i bardzo zacnego Patrona ma nasza Siostra Dyrektor. Wszyscy domownicy przygotowują się, aby sprawić coś miłego z tej okazji. Zaczynają oczywiście najgorliwsze –  nasze Podopieczne. Nasze Mieszkanki pod opieką s. Adriany pragną uczcić ten radosny Dzień Imienin przedstawiając bardzo wymowny spektakl „Olbrzym – Samolub”, na podstawie bajki Oscara Wilde’a. Oczywiście radosny śpiew Oto jest dzień i obowiązkowe  Sto lat rozpoczęło wspólne świętowanie. Dziewczęta w barwnych strojach i dekoracji już oczekują gotowe do występów.

Codziennie po południu w drodze powrotnej ze szkoły do domu Dzieci bawiły się w barwnym i wspaniałym ogrodzie Olbrzyma. Widać tam było wspaniałe kwiaty, drzewa a na gałęziach siadały ptaki … . Olbrzym zobaczył bawiące się dzieci, krzycząc napisał Wstęp do Ogrodu surowo zabroniony. Dzieci szukają innego miejsca do zabawy…, bawią sie na drodze , słychać ptaki.  Minął rok, znowu nadeszła Wiosna i w całej wiosce pełno było kwiecia i ptaków – dziewczynka ubrana w wiosenne kolory z koszem pełnym kolorowych kwiatów, przy śpiewie ptaków, rozdaje wszystkim kwiaty. Jedynie w ogrodzie OLBRZYMA-SAMOLUBA panowała zima, ptaki nie miały ochoty śpiewać a drzewa zapomniały zakwitnąć. Jedynie zadowolony był ŚNIEG i sypał białymi płatkami… . Olbrzym smutny wołał: Nie rozumiem, czemu ta wiosna tak sie opóźnia, miejmy nadzieję, że już niedługo będzie taka pogoda. Narrator: Wiosna nie przyszła ani lato nie przyszło, jesień rozsypała złote liście i owoce, tylko do ogrodu Olbrzyma nic nie przyniosła, gdyż za wielki z niego był samolub. Olbrzym Samolub zerka i widzi najcudowniejszy widok, idzie Wiosna. Dzieci wchodzą do ogrodu, mróz i śnieg uciekają a w kącie Ogrodu Samoluba stał malutki Chłopczyk i płakał, nie mógł dosięgnąć do gałęzi. Skruszyło się serce Samoluba, zawołał Jakiż ze mnie samolub. Teraz już wiem dlaczego Wiosna unika mego ogrodu. Podniosę tego Chłopczyka aby dotknął gałęzi drzewa a potem rozwalę mur i odtąd już na zawsze Dzieci będą się bawić w moim ogrodzie. Olbrzym wziął Go na ręce i podsadził do drzewa. Dzieci na nowo wróciły do zabawy.Olbrzym Samolub klękając prze małym Chłopcem ze wzruszeniem zapytał: A kto ty jesteś ? Chłopczyk z uśmiechem odpowiedział Raz pozwoliłeś mi pobawić się w twoim ogrodzie, dziś pójdziesz ze mną do mojego ogrodu a ten mój ogród to RAJ.

Widzowie gromkimi brawami nagrodzili Aktorów i reżyserkę – s.Adrianę. Radości było co nie miara. Siostra Dyrektor podziękowała serdecznie za piękne przedstawienie, dekorację i zaangażowanie naszych Dziewcząt i przyniosła słodycze. Wszyscy ruszyli z upominkami i najlepszymi życzeniami do Solenizantki, składając swoją serdeczność i uściski. Na początku nasze Mieszkanki, potem Panie w imieniu całego Personelu.

21.04.2016 r. – „Beczka śmiechu” na imieniny dla naszego Ojca Wojciecha

Dziewczęta pod opieką s.Adriany przygotowały miły, imieninowy upominek. A, że jest to kapłan, to przedstawienie było iście z ” kapłańskiego ogródka”. Śpiewami piosenek Oto jest dzień, Boża radość jak rzeka, Czy wy wiecie, że jesteśmy świątynią … został wprowadzony radosny nastrój. Jedna z mieszkanek złożyła najlepsze życzenia.

Do jegomościa przyszedł zmęczony parafianin do spowiedzi…, od drzwi wołał oooo, jak ciężko na sumieniu… . Kiedy nieco oddychnął pyta Jegomościu, czy można do Kościoła oddać, to co się z Kościoła wzięło? Po usłyszeniu a naturalnie i to koniecznie. Ale co dziadek wziął? Proboszcz pyta Gospodyni, czy coś u nas zginęło? Ona na to tylko stara miotła… . Do kapłana wchodzi mężczyzna z żoną, którą przyniósł w beczce i woła już się raz pozbędę tej zarazy. Zdenerwowany kapłan woła przecież ty z kościoła żony sobie nie wziąłeś. Dyskusja pomiędzy chłopem a kapłanem zrobiła sie burzliwa, chłop narzeka na żonę i w końcu woła do kapłana e,e,e, wyście tacy sami, kobity nie macie, bo się ich boicie… . Ksiądz zachęca w końcu, aby się pogodzili, podali sobie ręce do zgody. Dysputa pomiędzy małżonkami, choć burzliwa doprowadziła do pojednania. Co było minęło, mówi Ksiądz. Pomyślcie o wieczności. To życie szybko minie, przyjdzie śmierć i rachunek z Bogiem, co wtedy? Chłop na to może i jegomość ma rację. No jak, Kaśka, podos rękę na zgodę ? Muszę, cóż biedna pocznę? /podaje? Chłop kończy chodź moja kochana, moje Kasiątko, może to jakoś dożyjemy do śmierci i z burzą oklasków wychodzą kończąc przedstawienie.

Do życzeń dołączają sie również pracownicy składając najlepsze życzenia. Mieszkanki wręczają upominki przez siebie wykonane. Na koniec oczywiście wszyscy obdarowani słodkościami kończymy to radosne spotkanie.

12.05.2016 r. Odwiedzamy zwierzęta w ZOO – Świerkocin.

Mieszkanki naszego Domu wraz z Opiekunami: S.Dyrektor Józefa Bura, S.Adriana Buczyńska  s.Dominika Kozioł ruszyły szukać wiosennych przygód. Siostry znalazły miłe ZOO SAFARI – Świerkocin, które pokazuje dużą ilość różnorodnych zwierząt. Zoo Safari położone jest w Świerkocinie w gminie Witnica w malowniczej okolicy w pobliżu Parku Narodowego Ujście Warty. Powstało w 1996 roku.
        
Początkowo zajmowało obszar zaledwie 8 ha i liczyło około 70 zwierząt. Obecnie Zoo Safari zajmuje ponad 20 ha powierzchni, na której przebywa około 600zwierząt. To obiekt, który tętni życiem – nieustannie pojawiają się nowe zwierzęta, rozbudowywane jest zaplecze socjalno-rozrywkowe.
Naszą wędrówkę po Safari Zoo w Świerkocinie rozpoczniemy od zwiedzenia safari. Jest to największa część zoo. Safari podzielone jest na kilka sektorów, których nazwy pochodzą od krain geograficznych lub kontynentów, z których pochodzi większość zwierząt trzymanych w danym sektorze.
       
W sektorze afrykańskim mamy możliwość obejrzenia największego żyjącego ptaka, czyli STRUSIA AFRYKAŃSKIEGO (Struthio camelus). Jest on jedynym przedstawicielem rzędu Struthioniformes.
W Sektorze Mongolii zauważamy WIELBŁĄDY DWUGARBNE, czyli baktriany (Camelus bactrianus). Te wydawałoby się popularne zwierzęta w stanie dzikim są krytycznie zagrożone i występują tylko w Mongolii. Poza garbami, które od razu rzucają się w oczy i wyróżniają je spośród innych kopytnych, wielbłądowate mają zupełnie inną budowę stopy – nie mają one kopyt.
           

W kolejnych sektorach mogłyśmy zobaczyć azjatycką antylopę GARNĘ (Antilope cervicapra), Lamy, Osły, Bawoły, Zebry, Watusi, Jelenie, Daniele, Jaki, Kucyki, Lwy ….

Na zakończenie miłych atrakcji w Barze Dino rozkoszujemy się pysznymi lodami. I tu wyrażamy słowa wdzięczności wszystkim organizatorom za tak wspaniałą wycieczkę.

2-4.06.2016 r. – Odpoczywamy wśród atrakcji w Międzyzdrojach

Piękne słońce zachęca nas do zwiedzania i rozkoszowania się nadmorskimi atrakcjami. Wybieramy się więc na wycieczkę nad morze…

Zaprasza nas zaraz Aleja Gwiazd, gdzie uwieczniono w brązie odciski dłoni artystów i pomniki.

Oczywiście nie mogło odbyć się bez zakupów…, boć to wszystko takie kolorowe i ciekawe… .

Oczy ucieszyły się zakupami a teraz na MOLO …, przecież to najdłuższe, betonowe molo w Polsce. I nawet można było oglądać słoneczne niebo … . Czas więc na kolejne zakupy… no i coś smacznego .

Kolejna atrakcją w Międzyzdroju była wystawa niebezpiecznych gadów i płazów z całego świata. Dziewczęta widziały między innymi: skorpiona, kameleona, pająki, węża, motyle… .

Gorąco … , dla ochłody smaczne lody… .

Morze, morze, morze  musimy nasycić się tą piękną, zdrową aurą a muszelki również się przydadzą.

Spacer po mieście, miłe rozmowy i znane figury.

Zwiedziliśmy również Zagrodę Pokazową Żubrów na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.

Po odpoczynku czeka nas wejście na najwyższe w Polsce wzniesienie klifowe … i to ostatni, ważny punkt naszej wycieczki.

I tu z wysokiego szczytu wyrażamy swoje uczucia wdzięczności dla Siostry Dyrektor i Sióstr współorganizujących te piękne przeżycia.

Bóg zapłać !!!

7.06.2016 r. – Piknik nad jeziorem w Wąchabnie

Piękne, ciepłe lato przysparza pomysły na ciekawe i atrakcyjne chwile wypoczynku. Dziś nasze Mieszkanki miały kolejną przyjemność spotkania z naturą przebywjąc i bawiąc się nad jeziorem. Przyjemność dla Opiekunów była tym większa, że można było zabrać także dziewczęta na wózkach, gdyż Panowie chętnie służyli z pomocą w przewożeniu.

Okolica piękna, jezioro błyszczące a słoneczko wprowadzało nieziemską aurę. Siostra Adriana oczywiście przygotowała sprzęt do zabaw i posiłków. Nie mogło zabraknąć różnych zabaw z piłką, puszczania baniek mydlanych po jeziorze… .

Bardzo miłą zabawą okazał się wiszący hamak. Miał wielu ochotników do miłego bujania…

Wielką atrakcją było molo, gdyż to właśnie z niego można było rozkoszować się podziwianiem pluskających fal. Odpoczynek „w beczce”, to dopiero frajda .

Przywiezione smakołyki: słodycze, przysmak świętokrzyski, napoje i oczywiście pyszne lody – nigdzie nie smakowały tak wyśmienicie .

Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Dyrektor i wszystkim organizatorom za tak wyśmienity relaks.

20 – 22.06.2016 r. – Poznajemy uroki Karpacza

Lato coraz piękniej rozwija swoje skrzydła, jest słonecznie i kolorowo. Ruszamy więc na wycieczkę do Karpacza i okolic. Już podczas drogi podziwiamy piękne widoki. Szlakiem zielonym wędrujemy do ogrodu japońskiego.

Ogród zaprojektowany i zbudowany w stylu japońskim znajduje się w Przesiece przy ul. Brzozowe Wzgórze. W ogrodzie znajdują się oryginalne okazy roślin – drzew, krzewów, kwiatów, a także stawy, strumień, wodospady i ścieżki, którymi można spacerować. Ogród te, to oaza spokoju w otoczeniu pięknej przyrody.

Na terenie ogrodu organizowane są również różne wydarzenia kulturalne. Pierwsze poważne spotkanie z górami… i już wyruszamy „pod górkę” do świątyni WANG.

Świątynia WANG. Kościół Wang został zbudowany na przełomie XII i XIIIw. w południowej Norwegii, w miejscowości Vang, położonej nad jeziorem Vang. Stąd wywodzi się jego nazwa. Dzięki zabiegom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, wiosną 1842 roku, postanowiono przenieść kościółek w Karkonosze, aby mógł służyć ewangelikom, mieszkającym w Karpaczu i okolicach.

To z jaką łatwością Duch Gór zrzesza ludzi, w celu zrealizowania wspólnego projektu, świadczy niewątpliwie o tym, iż od wielu lat oczekiwał on tylko na nowo i rozpocząć rządy w swojej górskiej siedziby. Karkonoskie Tajemnice powstały, jako ruch społeczny o ogromniej sile oddziaływania. Ta wspólna inicjatywa miłośników Karkonoszy, ma na celu zaprezentować różne oblicza Władcy Gór, uwrażliwić ludzi na wszelkie przejawy jego bytności w Karkonoszach, a także po to, aby każdy z nas nabył umiejętność dostrzegania Ducha Gór i jego bogactwa podczas wędrówek górskimi szlakami….. . Te Kamienne pamiątki wskazują Ducha Gór.
Szlakiem niebieskim wspinamy się na Śnieżkę a po drodze podziwiamy piękno gór … .

Na koniec lekki oddech zapachem szumu wody i odpoczynek po wszystkich wspinaczkach.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za tak wspaniałą, krajoznawczą wycieczkę

18.07.2016 r. – Wspaniały piknik nad jeziorem z fizjoterapeutkami

Nasze Panie fizjoterapeutki Weronika Sz. i Żaneta G. zorganizowały bardzo miły i udany wyjazd nad jezioro w Wąchabnie. Dziewczęta z różnych grup miały możliwość uczestniczyć w spacerach nad jeziorem, oczywiście z atrakcyjnym pluskaniem w jeziorze.

Nie mogło zabraknąć cudownej kąpieli i oczywiście próby pływania …

Odpoczynek i atrakcyjne zabawy z piłką …

Kolejna zabawa, to tańce przy muzyce …

Oczywiście nie mogło zabraknąć również grilowania i pysznych, słodkich przekąsek

Wszystkie buzie uśmiechnięte, chociaż zmęczenie jest dość widoczne. Nareszcie miły, zasłużony odpoczynek. Można przy okazji skorzystać ze słonka.

Jeszcze na zakończenie zachwycamy się wejściem na MOLO

I tu pragniemy z całego serca podziękować naszym Paniom za trud zorganizowania, przewiezienia nas na tak wspaniały wypoczynek. Jak można było zauważyć Mieszkanki bawiły się wyśmienicie a oczy i twarze promieniały z radości.

Pani Weronice Sz. i Pani Żanecie G. z całego serca dziękujemy.

30.09.2016 r.Przedszkolaki witają u nas jesień

Mieliśmy dziś miły zaszczyt gościć u nas najmłodsze pokolenie. Przedszkolaki razem z Opiekunami z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia Św. Wncentego a Paulo w Wolsztynie zagościły u nas.

Nasi Goście wybrali się na wycieczkę, aby przywitać jesień. Odwiedzając nasz dom mogli skorzystać z tych malowniczych uroków naszego podwórka.

Udało im się zebrać sporo kasztanów,  zobaczyli jak rośnie marchewka,  kapusta … a nawet dzieci mogły siedzieć na prawdziwym traktorze, co sprawiało im niesamowitą radość.

1 – 31. 10.2016 r. – Wielbimy Jezusa i Maryję modlitwą różańcową Poprawne odmawianie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie. Dzięki temu odmawianie różańca jest tak wspaniałym przeżyciem duchowym. Każda z tajemnic różańca koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryji.  Wyróżniamy 20 tajemnic różańca, które dodatkowo podzielone są na 4 grupy: Tajemnice Radosne, Tajemnice Światła, Tajemnice Bolesne i Tajemnice Chwalebne.

Każdego dnia zbieramy się w naszej kaplicy aby śpiewem, gestami i modlitwą serca uwielbiać Maryję  modlitwą różańcową. Mieszkanki kochają tę modlitwę, chętnie włączają się w jej prowadzenie. Jest z nami również Siostra Dyrektor, z czego bardzo się cieszymy.  

Dziś odmawiamy Część bolesną

Różańcowy październik a w nim  wiersze i myśli różańcowe 

30.10.2016 r. – Witamy słynnych tancerzy w naszym domu

Mamy dziś miły zaszczyt gościć w naszym domu słynnych tancerzy Katarzynę Winiarską i Jakuba Bieleckiego wraz z Rodzicami. Przyjechali odwiedzić swoich bliskich z rodziny i przychylając się do naszej prośby wykonali kilka pięknych tańców.

Ci młodzi ludzie zachwycili nas swoja pasją i niesamowitym talentem. Od wielu już lat parkiet jest ich drugim domem a owocami cieszą się nie tylko sami wykonawcy z rodziną ale i całe miasto. Mają w swoim dorobku wile osiągnięć. Występ tej pary miał miejsce 22.09.2013 na turnieju w Opolskiej Gali Tańców na którym tancerze zdobyli 2 miejsce na 7 startujących par, zdobywając w ten sposób pierwsze podium w kategorii 12-13 C. W Lublinie odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Okręgu Lubelskiego pod patronatem marszałka województwa lubelskiego. W tym dniu pary z naszego województwa rywalizowały o tytuł najlepszej lubelskiej pary. Tam Jakub Bielecki i Katarzyna Winiarska zajęli I miejsce w kategorii 14-15 lat w tańcach latynoamerykańskich. Kasia i Kuba zdobyli w tym dniu również tytuł vice – Mistrza Okręgu Lubelskiego w tańcach latynoamerykańskich. To już kolejne sukcesy naszych opolskich tancerzy. Całkiem niedawno Formacja Taneczna zdobyła tytuł II vice Mistrza Polski Formacji Tanecznych w kat pow. lat 15. Tak więc mamy dziś zaszczyt gościć wspaniałych tancerzy.

  Nasz kapelan Ojciec Wojciech Ruszniak pełnił rolę konferansjera i zapowiadał poszczególne tańce. Mogliśmy więc oglądać wspaniale wykonany Foxstrot, Tango Argentyńskie, Walc Angielski, Walc Wiedeński. Na koniec O. Wojciech włączył się ze śpiewem Walca Wiedeńskiego, podczas którego wyśmienita para ruszyła do tańca.

To była piękna uczta duchowa. Wyrażamy słowa uznania i wdzięczności za poświęcony czas, okazaną serdeczność i tak wspaniały kunszt artystyczny. Jak udało nam się dowiedzieć Jakub i Katarzyna zatańczyli razem na 35 turniejach w stylu Standard. Gratulujemy !!! 

9.12.2016 r. – Kochamy Cię Święty z nieba …

Mieszkanki od długiego czasu oczekują tego Gościa. Dobrze wiedzą, że Święty z Nieba wszystko widzi, więc chętnie pomagają innym, są bardzo grzeczne, no i czekają na upragnione prezenty… . Siostra Dyrektor chętna jak zawsze do pomocy, raduje się tym wydarzeniem i czuuuuuwa…   . 

Święty Mikołaj z całą obstawą Anielską wprowadzają nieziemską atmosferę. Słychać niebiańskie śpiewy, widać uroczy uśmiech no i wooooooooooooorek z prezentami. Żaden Anioł nie pomyli się, dla kogo to podarunek, boć przecież inne Aniołki przygotowały zdjęcia Świętego Mikołaja z napisem odbiorcy…, w Niebie również porządek musi być. Wszyscy jak widać bardzo zadowoleni…, no i wypada powiedzieć wiersz dla Gościa, porozmawiać… i zaraz raźniej.

Po tak wielkiej radości i pięknych przeżyciach dziękujemy Siostrze Dyrektor i wszystkim Pracownikom tego Domu za udział w przygotowaniu tak doniosłych wydarzeń. Nade wszystko wyrażamy słowa uznania i wdzięczności  Ojcu Superiorowi i Klerykom z Wyższego Seminarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze, za pomoc w przeprowadzeniu tak wspaniałego dzieła.

Radosne twarze, piękny uśmiech i niezmącona radość w oczach naszych chorych niech będzie tym najpiękniejszym podziękowaniem.

Bóg zapłać !!!

21.12.2016 r. – Przeżywamy naszą Szkolną Wigilię

Panie Nauczycielki Asia N. i Karolina T. prowadzące zajęcia z dziewczętami wspaniale wykorzystały tradycyjne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć mieszkanki mogły popróbować umiejętność tworzenia i pieczenia pierników. W święto mikołajkowe, przyszedł Mikołaj i to oczywiście z prezentami. Dzisiejszy dzień to wspaniale przygotowana Wigilia.

Dekoracja sali zajęć szkolnych wprowadzała wszystkich do świątecznych przeżyć. Nie mogło zabraknąć  szopki, choinki, lampionu zwiastującego przeżycia wieczornej wigilii, czerwonego barszczu i oczywiście opłatka.

Tak więc kolędując mogłyśmy  dzielić się opłatkiem, spożywać  wigilijne potrawy i rozkoszować się tą Bożonarodzeniową aurą.

I za to serdecznie Paniom dziękujemy .   

21.12.2016 r. – Świąteczne życzenia Pana Starosty

Zbliżają się  bardzo rodzinne, radosne Święta Bożego Narodzenia. Wzorem lat ubiegłych, dnia 21 grudnia 2016 roku odwiedził nasz Dom  Starosta Wolsztyński Pan Janusz Frąckowiak wraz z Zarządem. 
   Nasze Mieszkanki jak każdego roku przygotowywały swoje serca i upominki własnoręcznie robione dla miłych Gości. Podczas śpiewu kolęd w imieniu Zarządu Powiatu – mieszkankom i personelowi życzenia świąteczne złożył Pan Starosta. W świąteczny nastrój wprowadziły zacnych Gości podopieczne składając najlepsze życzenia  i wręczając śliczne choinki z szyszek i bąbki z kaszy gryczanej. Z wdzięcznością przyjęłyśmy ofiarowane naszym mieszkankom dary serca – wyraz troski i życzliwości okazywanej nam przez Władze naszego Powiatu.

24.12.2016 – Wieczerza wigilijna

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i najbardziej rodzinny okres roku. Wigilia Bożego Narodzenia to wieczerza, często potocznie nazywana gwiazdką. W języku łacińskim Vigilia to czuwanie, straż poprzedzająca Boże Narodzenie a kończąca Adwent. Tradycyjnie wieczerzę tę rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki. Jest to symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej oznaczającej Narodziny Jezusa.

Tę uroczystą wieczerzę rozpoczęliśmy odczytaniem Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa i śpiewem pastorałki Maleńka Miłość. Jedna z dziewcząt z uśmiechem wyrecytowała wiersz Jest taka jedna jedyna, co dziś wigilię zaczyna. A kiedy ta gwiazdka uśmiechnie się wesoło zasiądziemy do wspólnego stołu.

Kolejna Pani z uśmiechem i serdecznością złożyła wszystkim życzenia:

A Słowo stało się Ciałem i mieszkało między nami 

Kochanej s. Dyrektor, Siostrom, naszemu Ojcu i Wam kochane Koleżanki życzę aby Święta były czasem ciepła, pokoju i radości. Niech Boże Dziecię będzie źródłem wszelkich darów, niech błogosławi i opromieni swą łaską wszystkie dni Nowego Roku!

Siostra Dyrektor wyrażając wdzięczność dziewczętom za wprowadzenie w świąteczną, wigilijna aurę złożyła wszystkim najlepsze życzenia. Przedstawiając słowa Matki Generalnej SOB Antoniny Kasjaniuk przysłane w liście rozpoczęła ten najważniejszy moment składania życzeń i dzielenie się opłatkiem… .

Do lepszego i głębszego przeżycia tego momentu ze śpiewem kolęd włączył się nasz ksiądz kapelan o.Wojciech R. OMI. Kolędowanie i serdeczne uściski podczas składania najlepszych życzeń, to wspaniały czas tworzenia wspólnoty. Uroczysta kolacja, smakołyki… i śpiewane kolędy przy akompaniamencie gitary O. Wojciecha tworzyły nader miłą i wesołą atmosferę.

                     27.12.2016 r. - Kolędujmy wraz z Zespołem muzycznym

Mamy dziś miły zaszczyt witać w naszym Domu młodzież z Kębłowa. Ci młodzi ludzie z wielkim entuzjazmem niosą Boga w ten dzisiejszy świat. Stworzyli miły Zespół Muzyczny przed trzema laty i tak uświetniają różne rodzinne imprezy: chrzty, wesela, bierzmowania. Biorą także udział w różnych akcjach publicznych. Właśnie dziś sprawili wspaniały dar serca naszym Mieszkankom. Śpiewając kolędy przeszli po wszystkich pokojach, aby ucieszyć każdą osobę. Radość była ogromna. Nasze dziewczęta chętnie włączały się w śpiew i były dumne, że mogą razem chwalić Maleńkiego.

Wyrażamy ogromną wdzięczność za ten wspaniały Dar

i zapraszamy ponownie … .

29.12.2016 r. - Dzielimy się opłatkiem z Personelem.

Opłatkowe spotkania w Zakładach Pracy, to bardzo szczytne i miłe zdarzenie. 
Spędzamy ze sobą każdego dnia mnóstwo czasu, tworzymy pewną rodzinę. 
Wigilia w pracy jest doskonałą okazją do integracji zespołu. 
Dlatego coraz częściej szefowie firm organizują spotkania opłatkowe... .

Na początku spotkania opłatkowego Siostra Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom najlepsze, świąteczne życzenia jednocześnie dziękując za całoroczną pracę. Oczywiście nasz Ks. Kapelan wprowadzał świąteczny nastrój śpiewem kolęd, który wyjątkowo sprzyjał przy łamaniu się opłatkiem.

Pod koniec spotkania,  wręczone zostały wszystkim pracownikom świąteczne upominki.