Święta Wielkanocne 2021 roku

Święta Wielkanocne 2021 roku

 Kalendarz świąt wielkanocnych i

Triduum Paschalnego 2021 roku

1.04Wielki CzwartekObchodzony jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.

2.04 Wielki PiątekWielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego, upamiętniającym śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jeden z nielicznych dni w roku dla katolików, w którym nie sprawuje się Eucharystii.

3.04 Wielka SobotaTo ostatni z trzech dni przygotowujących chrześcijan do święta Zmartwychwstania. To nadal moment zadumy, wyciszenia i pokornego oczekiwania na ponowne nadejście Chrystusa.

4.04Wielkanoc. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dzień zmartwychwstania Pańskiego i najważniejszy dzień w kalendarzu Kościoła Katolickiego. Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się od mszy rezurekcyjnej, celebrowanej we wczesnych godzinach. Zanim jednak rozpocznie się msza św., organizowana jest uroczysta procesja.

5.04 Poniedziałek Wielkanocny i zarazem Lany Poniedziałek również dzień ustawowo wolny od pracy. Obchodzony jest wtedy Lany Poniedziałek, czyli tzw. Śmigus Dyngus, inaczej Poniedziałek Wielkanocny związany jest z tradycją oblewania wodą, obecnie głównie praktykowaną przez dzieci.

Pomimo różnych obostrzeń przeżyjmy te Święta z wielką głębią. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie nam swoją Moc i Miłość na każdy dzień i obficie nam błogosławi.

Figurka Jezus Zmartwychwstały - Figurki Jezus - SwietyMarek.com


Comments are closed.