Wizyta duszpasterska – kolęda

Wizyta duszpasterska – kolęda

1.01.2029 r. – Wizyta duszpasterska Kapłanów z naszej parafii.

Wizyta duszpasterska to wizyta księdza po kolędzie. Każdy ksiądz przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego ma obowiązek kolędowania na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego celem wzajemnego poznania się: „proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować” (kań. 529 § l KPK).

I tak właśnie mamy dziś ogromną radość gościć kapłanów z naszej parafii. Na wizytę duszpasterską przybyło dwóch kapłanów Ks. Marek i Ks. Mateusz. Spotkanie rozpoczęło się oczywiście modlitwą w kaplicy. Wszyscy z radością oczekiwaliśmy spotkania z odwiedzającym nas Panem Jezusem w osobie kapłana. Mieszkanki razem z Opiekunami z radością witały zacnych Gości.

Jak można zauważyć dziewczęta z radością przyjmują kapłanów, chętnie rozmawiają i odbierają obrazki i błogosławieństwo kapłana.

I tak wszyscy uradowani miłymi odwiedzinami, rozmową i Bożym błogosławieństwem z obrazkami w dłoni wróciliśmy do swoich pokoi.


Comments are closed.