Wigilia w naszym Domu

Wigilia w naszym Domu

24.12.2018 r. – Spotykamy się przy stole wigilijnym.

   Boże Narodzenie jest czasem szukania pokoju: we własnym sercu i sumieniu, ale też w bliźnim, w otaczającym nas świecie. I pragnie się powiedzieć innym – „cieszymy się, że jesteście …”, tworzymy tu jedną wielką rodzinę. Nasz Ks. Kapelan – Ojciec Wojciech R. OMI  z gitarą rozpoczyna śpiew Dzisiaj  w Betlejem …, jedna z Sióstr odczytuje słowa z Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Pragniemy stworzyć aurę świąteczną Bożonarodzeniową, więc jedna z Dziewcząt recytuje wigilijny wiersz:

Nad Betlejem w ciemną noc śpiewał pieśń aniołów chór
Ich radosny, cudny głos odbijało echo gór.
Gloria, Gloria in exscelsis Deo!

Do Betlejem prędko spiesz, zostaw stada pośród pól,
gdyż anielska głosi wieść, że się tam narodził Król.
Gloria, Gloria in exscelsis Deo!

   Kolejna natomiast urozmaica te przeżycia odśpiewaną kolędą W żłobku będzie Ci najlepiej . A jeszcze inna Pani z otwartym sercem składa najlepsze życzenia:

A Słowo stało się Ciałem i mieszkało między nami… .

Kochanej s. Dyrektor, Siostrom, naszemu Ojcu i Wam kochane Koleżanki życzę, aby święta były czasem ciepła, pokoju i radości. Niech Boże  Dziecię będzie źródłem wszelkich darów, niech błogosławi i opromieni swą łaską wszystkie dni Nowego 2019 Roku … .

   Najlepsze życzenia świąteczne złożyła wszystkim także Siostra Dyrektor Józefa Bura dziękując jednocześnie wszystkim za ogromny wkład w przygotowanie i przeprowadzenie tych pięknych dni i przeżyć. Kolejny moment, ten najmilszy to dzielenie się opłatkiem. Czas doniosły, miły i baaaardzo głęboki. Serdeczność, czułość i w jednym momencie czujemy się RODZINĄ .

   Wigilia kojarzy nam się od dzieciństwa ze spotkaniem przy wieczerzy. Ale to spotkanie ma nas skłaniać do czegoś ważniejszego. Dlatego, że rodził się Chrystus. Wszystko inne jest bagatelą. Cała ta uroczysta oprawa to tylko dodatek, który w tej kulturze wygląda tak, a w innych kulturach może wyglądać inaczej .

   Najpierw był barszcz z uszkami, potem kapusta, ryby i oczywiście makowiec … . Wszystko smakowało znakomicie. To niezwykła radość, że mogliśmy być razem. Wszyscy tu jesteśmy ważni, potrzebni i wyjątkowi, każdego z nas kocha Bóg w sposób wyjątkowy.

I wam kochani Przyjaciele życzymy szczęścia na cały Nowy 2019 rok.


Comments are closed.