Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

11.02.2020 r. – Obchodzimy dziś 28 Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2020 roku w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes pod hasłem „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28), po raz 28 obchodzony jest  Światowy Dzień Chorego. Pan Jezus przychodzi do człowieka ze swoją siłą, z nadzieją i nikogo nie odrzuca… . Dla wszystkich Pan Jezus ma miłość… Potrzeba wiary i zaufania … .

Jak każdego roku wszyscy domownicy spieszą do naszej kaplicy aby z całym Kościołem wielbić Matkę Bożą wspominając Jej objawienie małej Bernardetcie w Lourdes. Nasze przygotowania trwały już długi czas i z wielkim zapałem Mieszkanki włączyły się w odczytanie jak i śpiew poszczególnych fragmentów Mszy Świętej.

Największym jednak przeżyciem była adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie przyniesionego w dłoniach kapłana . Mogliśmy wtedy odczuwać Bożą obecność bardzo osobiście. Myśli wędrowały do naszych rodzin, znajomych i przedstawialiśmy Jezusowi uwielbienia, prośby i wszystko, co wskazywały nasze serca.

Bardzo cieszy nas fakt, iż do udziału w najświętszej liturgii włącza się większe grono sąsiadów i znajomych. Atmosfera, śpiew i to wspólne przebywanie przysparza wszystkim wielką radość i zadumę. Ojciec Wojciech R. podczas homilii bardzo wyakcentował potrzebę ciągłej pomocy chorym i troskę o ich byt. I tu wyraził ogromne zadowolenie z opieki nad Mieszkankami w tym Domu dziękując Siostrom i wszystkim Pracownikom za ich ciągłą troskę.

Orędzie Franciszka na Światowy Dzień Chorego

http://www.diecezja.rzeszow.pl/2020/02/57458/


Comments are closed.