Praca z P. Kasią J.

Praca z P. Kasią J.

Pani Kasia J. z dziewczętami prowadzi w DPS zajęcia terapeutyczne.

Prace w Roku 2017

    Zapraszamy do śledzenia ciekawych prac z Panią Kasią J. . Mieszkanki rozkoszują się tworząc piękne dzieła a nade wszystko cieszą się miłą atmosferą i zabawą. Gratulujemy … .
Terapia na dworze
Choć w naszej pracowni czujemy się dobrze i miło, wraz z panią Kasią postanowiłyśmy popracować trochę przed domem. W przygotowaniu są kwiaty z włóczki – efekty niebawem.

Wiosenna wklejanka

    Tym razem podczas zajęć miałyśmy okazję poznać nową technikę. Zaczęłyśmy od darcia na małe kawałki zielone kartki, które później przyklejałyśmy na blok. Zieleń miała imitować łąkę.
Spacer z kotem
     Piękna pogoda wyciągnęła nas na zewnątrz. Piękny park pozwala złapać nam trochę oddechu od gorącego powietrza. Jak się okazuje nie tylko my spacerowałyśmy. Podczas jednego ze spacerów towarzyszył nam… przydomowy kot. Spacer był wspaniały.

Marzanna →Pani Wiosna

 Ostatni dzień zimy przegnałyśmy szykując Marzannę.
Robimy dziś ramki
Ramki na zdjęcia wcale nie muszą być nudne. Na zajęciach powstały kolorowe ramki z masy solnej. Ozdobione zostały przeróżnymi elementami – od ziaren kawy po muszle różnej wielkości.
Wielkanocne ozdoby
 
Przygotowania ozdób wielkanocnych zaczęłyśmy od małego eksperymentu – przy pomocy barwników zamieniałyśmy zwykłą wodę w kolorową, którą użyłyśmy do zabarwienia masy solnej. Każda z nas miała okazję wyrobić ciasto, z którego wycinałyśmy wielkanocne jaja.
Spacer …
  W ostatnich dniach pogoda sprzyja spacerom, postanowiłyśmy poszukać wiosny na zewnątrz … . Spacerując z panią Kasią obserwowałyśmy budzącą się do życia przyrodę. Oprócz ciepłych promieni słonecznych udało nam się znaleźć mnóstwo przebiśniegów, które płaszczem położyły się na ziemi. A pod samym domem żółtymi główkami przywitały nas krokusy.
Powoli witamy wiosnę
    Mając dość zimy w pracowni zaczęło robić się wiosennie.Spod pędzla dziewczyn wychodziły piękne drzewa, na których pojawiały się pierwsze białe kwiaty z krepy. Nie zabrakło też kolorowych kwiatów, które ozdobiły m.in. drzwi wejściowe do pracowni. Czekamy na piękne motyle… .
Walentynki upłynęły nam pod znakiem serca.
  Podczas zajęć powstało wiele różnych prac – serc – od wełnianych, poprzez pudełka w kształcie serca do łódek z żaglem z serca. Kolorowe  serca wysyłamy do Was wszystkich …….

Dziewczęta dziś mają zabawę z solą, robimy świeczniki … .soli

Podczas zajęć wykonały świeczniki ze słoików, które posmarowały klejem i osypały solą.

Malujemy dziś na soli … .                

Dziewczęta przyklejały ją do kartki a gdy lekko przeschła malowały po niej jogurtem. Mogły zaobserwować, jak ciekawie zachowuje się farba … .

Z Panią Kasią robimy maski karnawałowe

Karnawał w pełni a w karnawale nie może zabraknąć masek na bale .

Na zajęciach dziewczęta z ochotą wykonują maski kolorowe z krepy, na których nie może zabraknąć oczywiście brokatu .

Turniej gry w kręgle …

Zajęcia terapeutyczne, to nie tylko prace manualne, to także ruch. Szczególnie w tak pochmurne dni, gdy brakuje nam energii, przydaje się go trochę zażyć … . Robimy medale … .

Ciekawe prace, miła zabawa i wszyscy są zadowoleni !!!