Kronika 2009

Kronika 2009

             Wydarzenia z 2009 roku

26.06.2009 roku Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego

Podziękowanie Panu Bogu za spotkania podczas różnych zajęć odbyło się podczas Liturgii Eucharystycznej i uroczystym wręczeniu Dyplomów wieńczących całoroczne spotkania. Radosna piosenka „Jezus jest tu…” i recytowane przez pensjonariuszki wiersze wprowadziły podniosłą atmosferę. Całą oprawę liturgiczną do sprawowanej Eucharystii z wielkim zaangażowaniem  prowadziły także nasze mieszkanki. Można było zauważyć głębokie przeżycie tej liturgii podczas przyjmowania Pana Jezusa w komunii świętej.    Na zakończenie Mszy Świętej dziewczęta wyraziły radość ze spotkania ponownie recytacją wierszy. Druga część spotkania, której również przewodniczył O. Krzysztof Tarwacki to wręczenie Dyplomów za uczestnictwo w różnych zajęciach. Dziewczęta odbierały swoje Dyplomy z dużym zaangażowaniem i oczywiście wielką radością. Odbiór każdego Dyplomu otoczony był  burzą oklasków. Kończąc spotkanie Siostra Dyrektor  wyraziła swoją radość i wdzięczność za całoroczną pracę, a szczególnie przygotowanie tego spotkania. Dziewczęta również wyraziły swoją wdzięczność wręczając organizatorom ładną Laurkę.

6.12.2009 r.Witaj Święty Mikołaju!!!

 „Święty Mikołaju, my Ciebie kochamy,
I z wielką radością wśród nas Cię witamy !!!”

     Długo oczekiwany gość zawitał do naszego domu… Radość i szczęście nie znikały z twarzy dziewcząt, które Dostojnego gościa przywitały radosną piosenką „ Czapkę masz jak biskup, nie jak krasnal! Boży, Święty jesteś, no i basta… Mikołaj, Mikołaj, święty, lub przebrany – czasem Tyś –  baju – baj, lecz my Cię kochamy…” i wcześniej przygotowanymi wierszami z krótką, wesołą scenką „Za górami, za lasami”. Atmosfera już od samego początku była miła i doniosła, a słysząc wiersze recytowane przez: Ewelinkę P. „Witaj nam Święty Mikołaju”…; Renatkę K. „My Ciebie Mikołaju drogi”…; Jolę P. „Święty Mikołaju”… , nie tylko zebrani goście lecz sam św. Mikołaj okazywał wielkie wzruszenie. W rolę Mikołaja i jego pomocników wcielili się klerycy OMI z Obry, którzy zawsze z wielką radością i poświęceniem służą nam z pomocą. Na słowa wiersza recytowanego przez Angelikę K. „Ty jesteś taki dobry dla nas, gdzie Ty tylko przyjdziesz, tam radość zaświeci, każdy Ciebie kocha, biskupa świętego… A czy grzecznym dzieciom dasz dziś coś dobrego?” – nasi goście z entuzjazmem i miłym uśmiechem rozpoczęli obdarowywanie prezentami. Zadowolenie dziewcząt można było zauważyć na wszystkich twarzach.

7.12 -10.12. 2009 r.– Składamy najlepsze życzenia imieninowe s. Dyrektor

Kocham Cię Matko Chrystusa Pana,
Za to, żeś śliczna Niepokalana.

Adwent, ten piękny czas oczekiwania na narodzenie Boga – Człowieka, jest dla naszego Domu wyjątkowy, gdyż wraz z Maryjną Uroczystością świętujemy także dzień imienin Siostry Dyrektor Marii. Uroczystości rozpoczęły się od składania życzeń i występów naszych podopiecznych.

Dziewczęta w przygotowanej inscenizacji Cztery pory roku wypowiadały słowa życzeń. Jola P. z uśmiechem recytowała Wiosna – Czy poznajecie?… jestem pełna radosnej, zielonej młodości, życzę Siostrze Dyrektor w życiu wiecznej wiosny. Ewelinka P. natomiast w słonecznym stroju wołała Lato… dojrzewać, musi rosnąć, musi zbierać plony… żeby Siostry życie, było jak czerwiec pełne słońca… Na biało ubrana Hania P. mówiła … mówię wam – nie ma jak zima, świerkiem pachnąca… życzę serca bielszego od śniegu i zawsze zimy. A w złotym stroju Renatka K. wyrecytowała Jestem poważna i tajemnicza… nad losem świata płaczę rzewnym deszczem. Głębokiej zadumy i refleksji  życzę, niech mądrość jesieni idzie z Tobą w życie. Wszystko podsumowała Angelika K. I co teraz wybrać, gdy wszystko jest piękne… jesiennej mądrości, gorącej miłości i tego wszystkiego, co czyni życie jasnym i pełnym… Życzymy!!! Życzenia poparła piosenka w formie inscenizacji Chciało się Zosi jagódek. Kolejne dni, to kolejne przeżycia świąteczne. W samo święto Niepokalanego Poczęcia trwamy z Jezusem na adoracji. Dołączają się do nas także nasze podopieczne gdzie śpiewem i modlitwą wychwalają Pana i Jego Matkę. Dziewczęta chętnie podają intencje do modlitwy różańcowej i ochoczo także prowadzą tą modlitwę. Bóg jest wszechmocny i zawsze tajemniczy a zauważyć to można szczególnie w skupieniu i pięknej modlitwie tych dziewcząt. Uwieńczeniem tych świątecznych dni była z inicjatywy naszych mieszkanek uroczysta Msza Święta sprawowana 10.12.2009 roku w intencji Siostry Dyrektor a całą oprawę liturgiczną przygotowały także dziewczęta.Na wstępie wierszami przedstawiły cel spotkania.

           Dzisiaj mamy imieninki, więc życzę Siostrze Dyrektor zawsze słodkiej minki… .

23.12. 2009 r. – Świąteczna wizyta Pana Starosty

By jedność i zgoda wszędzie panowały błogosław nam Jezu Panie Boże mały

Wzorem lat ubiegłych przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedził nasz Dom Starosta Wolsztyński Pan Ryszard Kurp, Wicestarosta Pan Jacek Skrobisz i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pan Adam Rogalewski.
W imieniu Zarządu powiatu – mieszkankom i personelowi życzenia Świąteczne złożył Starosta. W Bożonarodzeniowy nastrój  wprowadziły przybyłych Gości niepełnosprawne mieszkanki DPS, recytując krótkie wiersze o tematyce Świątecznej i śpiewając kolędy.
Z wdzięcznością przyjęły ofiarowane dary serca i dzieliły się opłatkiem.

24.12.2009 r. – Spektaklem słowno-muzycznym przygotowujemy się do przeżyć wigilijnych i Świąt Bożego Narodzenia

To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków, pod dachem ślicznej kolędy Bóg się rodzi w człowieku… 

Cały rok czekamy na ten jeden, niepowtarzalny wieczór, jest on jedyny w swoim rodzaju. Przygotowujemy sie do Bożego Narodzenia, aby mogło być ono przez nas naprawdę przeżyte. Chciejmy, by na Boże Narodzenie nawiedziła nas Bożonarodzeniowa radość z przyjścia Zbawiciela i Bożonarodzeniowy pokój. Niech to będzie dla każdego z nas najważniejsze abyśmy wreszcie zrozumieli, co wielkiego uczynił tej nocy dla ludzi Bóg. Kolędą Jest taki dzień… utwierdziłyśmy prawdę, że jest to wyjątkowy dzień i rozpoczęliśmy ten najważniejszy moment – dzielenia opłatkiem i składania najlepszych życzeń.

30.12.2009 r. – Niesiemy serca, jako Dary dla Dzieciątka

Każdy dzień potęguje większą radość, a codzienne kolędowanie rozgrzewa serca miłością do Boga i drugiego człowieka. Wybrałyśmy się więc do kaplicy, aby przy żłóbku radować się tą niepowtarzalną atmosferą.
Podczas adwentu przygotowywałyśmy swoje serca dobrymi uczynkami na spotkanie z Nowonarodzonym. Dziś więc z czerwonymi serduszkami w dłoniach spieszymy do małego Jezusa. Bóg stwórca świata rodzi się w nędznej szopie aby każdy mógł do Niego przyjść. Rozradowane i uśmiechnięte dziewczęta przyszły do swoich ulubionych ławek. Po wstępnej modlitwie na przywitanie się z Panem Jezusem kolędą Dzisiaj w Betlejem rozpoczynamy nasze kolędowanie. Karolinka K. ma ochotę zaśpiewać kolędę w prezencie dla Siostry Dyrektor Do szopy hej pasterze i to z radością czyni.