Spotkanie opłatkowe w DPS

Spotkanie opłatkowe w DPS

27.12.2018 r. – Opłatek z Personelem

   Śpiew kolęd, łamanie się opłatkiem, rodzinna atmosfera i niezwykli goście – tak można w skrócie opisać to, co działo się w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Ponad 20 osób wzięło udział w czwartek 27 grudnia, w spotkaniu opłatkowym. Przybyli dziś pracownicy naszej placówki.

   Na początku spotkania wszyscy wspólnie i głośno odśpiewali Wśród nocnej ciszy, po czym siostra Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zebranych gości i zaprosiła, żeby jak w domu podzielić się opłatkiem składając wszystkim najlepsze życzenia. Nastąpił bardzo uroczysty moment. Wszyscy przełamali się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wielu łask Bożej Dzieciny, dobrego i głębokiego przeżycia Świątecznych dni  Bożego Narodzenia.

A wszystko to działo się w przepięknie udekorowanej sali, przy choince i świątecznych stroikach.

Na koniec tego świątecznego spotkania Siostra Dyrektor wskazała na paczki od jakże oczekiwanego przez wszystkich św. Mikołaja. Każdy coś otrzymał, nikt nie odszedł z próżnymi rękami. Radość była wielka. A wszystko to przeplatane było śpiewem tradycyjnych kolęd przy akompaniamencie gitarowym naszego Ks. Kapelana Ojca Wojciecha R. OMI.


Comments are closed.