Rekolekcje zakonne

Rekolekcje zakonne

11 – 17.03.2019 r. – Przeżywamy Rekolekcje zakonne Sióstr Opatrzności Bożej

   W dniach od 11 do 17 marca w naszym Domu odbyły się rekolekcje dla Sióstr zakonnych naszego Zgromadzenia. Osoby duchowne swoje duchowe siły wzmacniają poprzez uczestnictwo w konferencjach i rekolekcjach duchownych. W rekolekcjach wzięły udział Siostry z różnych placówek a przewodniczył im O. dr Mirosław Adaszkiewicz OFM Conv., kustosz Sanktuarium z Niepokalanowa.

W tabernakulach świata czeka Miłość, głosił rekolekcjonista i dlatego po adoracji – byciu z Jezusem wychodzimy umocnieni. Św. Jan Paweł II wołał „ nigdy nie żałujmy czasu Jezusowi, dusza potrzebuje Boga, aby mogła żyć”. Wierzę, bo ufam Bogu. Jestem tu, bo On tak chciał. Wiara jest łaską, przysparza nam zupełnie inne widzenie świata. Wołajmy często „Panie przymnóż nam wiary” a wierzy ten, kto wypełnia wolę Boga. Muszę ciągle wznosić się w wierze. Bóg zawsze nas kocha musimy rozkochać się w Bogu. Gdy nasze serce napełni się Bogiem, to innych kochamy w Bogu. Wartość miłości – ile umiem dać, zrezygnować dla innych. Musimy czuwać mieć serce, które widzi. Musimy, jak gitara być „nastrojone” aby ukazywać piękno serca !!! Drogie Siostry, zawsze oddychajcie i żyjcie Bogiem. Dążcie do ideałów i gorąco pragnijcie nieba, siejcie miłość, dobroć i radość. Wpatrujmy się zawsze w oczy Matki, Ona zawsze troszczy się o nas.

Św. Maksymilian bity przez żołnierzy mówił „ Nic się nie stało…, wszystko dla Maryi Niepokalanej”.  Zawsze wierzył, był nieugięty a to wzmacniało innych więźniów. Pozwólmy się prowadzić Maryi, oddać się Maryi.

Obecność Maryi i Jezusa w naszym życiu jest zawsze owocna a wszystko będzie bardzo udane. Każdy, kto wzywa Maryją, zawsze się z Nią spotyka. Im większy grzesznik, tym Maryja bardziej się nim opiekuje, zawsze nam pomoże. Od Maryi uczmy się kochać Jezusa. Każde spotkanie z Maryja przybliża nam Jezusa. Ona, Maryja wychowuje nas. Wołajmy często Mamo pomóż nam. Odmawiajmy często różaniec, żadna książka nie nawróciła tylu ludzi, co modlitwa różańcowa.    Uczmy się Chrystusa z Maryją.

Mocno trzymajcie się Maryi – żeby Wasza ręka nigdy nie wyślizgnęła się z ręki Maryi. Sięgajcie wyżej po ideały. Mamy latać szybko, wysoko – ku niebu !!!

Kochaj Maryję teraz i w godzinę naszej śmierci. Amen

Na zakończenie rozważań rekolekcyjnych zaszczyciła nas swoją obecnością Matka Generalna naszego Zgromadzenia Antanina Kasjaniuk. Przeżyła z nami ostatnie godziny skupienia i poświęciła swój czas na zakończenie i miłe rozmowy z Siostrami, za co serdecznie dziękujemy.


Comments are closed.