Chrystus Zmartwychwstał – ALLELUJA

Chrystus Zmartwychwstał – ALLELUJA

28.03. – 01.04.2018 r. – Przeżywamy Święta Wielkanocne

Wielki Tydzień.
   Głębokie przeżycie i zrozumienie Wielkiego Tygodnia pozwala odkryć sens życia, odzyskać nadzieję i wiarę. Same Święta Wielkanocne, bez prawdziwego przeżycia poprzedzających je dni, nie staną się dla nas czasem przejścia ze śmierci do życia, nie zrozumiemy wielkiej Miłości Boga do każdego z nas. Każdego dnia tegoż Wielkiego Tygodnia włączamy się w modlitwy i przeżycia przygotowując sie do święta Zmartwychwstania. Wielki Czwartek – Ostatnia Wieczerza Pana Jezusa i złożenie Ciała Jezusa do ciemnicy. Wielki Piątek to Dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Najświętsze Ciało Jezusa złożone w
grobie.
               
        W tym Dniu w naszych domach panuje cisza pozwalająca przeżyć Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godzinie 15 spotkaliśmy się wszyscy w kaplicy aby koronką do Bożego Miłosierdzia uwielbić Boga – Człowieka oddającego za nas swoje życie. Wieczorem liturgia wielkopiątkowa – obnażenie ołtarza, uroczysta adoracja krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Pragniemy duchowo towarzyszyć Jezusowi od Wieczernika i Góry Oliwnej do Grobu.
   Wielka Sobota to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Przychodzimy adorować Chrystusa i przynosimy święconki z nadzieją czekając na jutrzejsze Zmartwychwstanie.
Po zapadnięciu zmroku uczestniczymy w Wigilii Paschalnej.
Kapłan uroczyście poświęca ogień, odpala paschał i wnosi uroczyście do ciemnego kościoła śpiewając Orędzie Paschalne. Następuje poświęcenie wody i wszyscy odnowiliśmy przyrzeczenia chrzciene, po czym zabrzmiały wszystkie dzwonki. Te dni i Niedziela Paschalna są dniami szczególnie bogatymi w obchody liturgiczne.Warto z tego bogactwa skorzystać gdyż jest to wspaniały dar Kościoła, który nas bardzo ubogaci i zbliży do Chrystusa.
   Niedziela Zmartwychwstania świętowana jest na całym świecie.
Najpierw rezurekcja a potem uroczyste, świąteczne śniadanie.

Najświętszy Sakrament jest wyniesiony przez kapłana z Grobu Pańskiego i trzykrotnie w uroczystej procesji obnoszony jest wokół Kościoła pośród bicia dzwonów i przy akompaniamencie pieśni wielkanocnych.

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał ALLELUJA !!! 


Comments are closed.