Pogrzeb s.Euzebii i s.Joeli

Pogrzeb s.Euzebii i s.Joeli

03.04.2018 r.Pogrzeb naszych Sióstr

Świętujemy radosne dni oktawy Świąt Wielkanocnych. Nasza Wspólnota i Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej w tych dniach miało nieco inne przeżycia.  29 marca 2018 r. w Wielki Czwartek w godz. miłosierdzia do Domu Ojca odeszła w wieku 95 lat S. Euzebia Jaworska. W życiu zakonnym wyróżniała ją ofiarność, dokładność, skromność, cichość i pogoda ducha. W ostatnich latach życia niosła krzyż choroby i cierpienia, które powoli odbierały jej siły. Mimo cierpienia starała się być wierną obowiązkom życia zakonnego. Natomiast 1 kwietnia 2018 r., tj. w Niedzielę Zmartwychwstania Pan odwołał do siebie kolejną Siostrę naszego Zgromadzenia, także z naszej Wspólnoty. – zmarła śp. S. Joela Dybowska. Była bardzo dokładną, sumienną i odpowiedzialną w wykonywaniu zadań. Zapamiętana została, jako osoba cicha, zdyscyplinowana i pogodna. Odeszła rano w Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Przeżyła 82 lata, odchodząc do Pana po krótkiej chorobie, która wymagała udzielania pomocy innych osób.

       

Polecamy nasze zmarłe Siostry modlitwom, prosząc by Miłosierny Pan przyjął Je do swej Chwały.

  

Msza św. pogrzebowa za śp. S. Euzebię Jaworską i śp. S. Joelę Dybowską została odprawiona we wtorek dn. 3 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Kopanicy. Mszy Św. przewodniczył I. E. Bp. Stefan Regmunt oraz 10 księży i posługiwało 3 kleryków Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Obry. Nasz Ksiądz Kapelan O.Wojciech R. OMI podczas homilii bardzo pochwalił postawę zakonną obu Sióstr i gorąco dziękował za każdą pomoc Zgromadzenia dla tych Sióstr.

  

 

We Mszy Świętej uczestniczyło ok.75 Sióstr z naszego Zgromadzenia, w tym Zarząd Zgromadzenia z Matką Generalną Antoniną K. na czele oraz licznie przybyła Rodzina zmarłych Sióstr,  wielu Pracowników DPS-u pracujących współcześnie i z lat poprzednich, nasze Mieszkanki i inni ludzie zaprzyjaźnieni z Domem, za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

 

  

   

  

 Po Mszy św. nastąpił obrzęd złożenia ciała obu Sióstr do grobu na miejscowym cmentarzu.  Niech Zmartwychwstały Chrystus otworzy Im bramy nieba i ukaże Swoją chwałę.

Wyrażamy słowa uznania i wdzięczności za modlitwę, każdy gest pomocy i życzliwości podczas choroby Sióstr oraz przygotowania pogrzebu.


Comments are closed.