Oaza Dzieci Bożych w naszym Domu

Oaza Dzieci Bożych w naszym Domu

19.07.2019 r. – Witamy młodzież Oazową w naszym Domu

Mamy dziś  miły zaszczyt gościć w naszym Domu Oazę Dzieci Bożych z Poznania wraz z Opiekunami. Nasi zaprzyjaźnieni ojcowie Oblaci z Obry swój wakacyjny czas poświęcają na rozwój duchowy i cielesny zarówno dzieci, jak i młodzieży. W te właśnie dni przebywają tam dzieci – duża, bo aż 49 osobowa grupa dzieci z Poznania w raz z animatorami – ich przywódcami…, opiekunami. Jest wesoło, bo słychać grę gitarową i pobożnie. I właśnie dziś gościmy tę wesołą grupę. Nasze Mieszkanki lubią Gości. Chętnie zapraszają do swoich pokoi a najbardziej cieszą się ze wspólnych śpiewów.

Oaza Dzieci Bożych jest formą przeżyciowych rekolekcji zamkniętych, których celem jest doświadczenie obecności Boga – kochającego Ojca oraz bycie we wspólnocie, która żyje według ideału Dziecka Bożego. Program Oazy Dzieci Bożych przewiduje m.in. codzienną modlitwę, przeżywanie Eucharystii, wspólne śpiewy, spotkania w małej grupie, zdobywanie sprawności, pogodny wieczór, wyprawy odkrywcze i poznawcze. Oaza nie jest kolonią, obozem czy inną formą wypoczynku dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim przeżyciowymi rekolekcjami realizowanymi według charyzmatu Ruchu Światło-Życie powierzonego Sł. Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu dla odnowy Kościoła.

Tak więc miło spędzamy czas, Dzieci wprowadzają miłą atmosferę a Mieszkanki radują się widząc nowe, radosne twarze. Po radosnych rozmowach, śpiewach dzieci wraz z animatorami przeszli do kaplicy aby tam uczestniczyć w Mszy Świętej. Słychać było piękny śpiew .

Pragniemy serdecznie podziękować miłym Gościom za te odwiedziny i mile spędzony czas.

Bóg zapłać !!!


Comments are closed.