Msza Prymicyjna w naszym Domu

Msza Prymicyjna w naszym Domu

26.05.2019 r. – Przeżywamy uroczystą Mszę Świętą nowych Kapłanów.

Mamy dziś wielki zaszczyt gościć w naszym Domu dwóch nowych kapłanów: Cezarego Klocek OMI i Marcina Dyra OMI, którzy wczoraj, tj. 25 maja, w kościele pw. św. Jakuba Większego w Obrze przyjęli święcenia kapłańskie. Szafarzem sakramentu był ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański. 

Dziś więc witamy dostojnych Gości w  naszej Kaplicy i w naszej Wspólnocie. Cieszy nas fakt, że będzie to pierwsza Msza Święta przez nich sprawowana. Bardzo serdecznie przywitał i wprowadził kapłanów nasz ks. Kapelan Ojciec Wojciech R. OMI. Podczas sprawowanej Mszy świętej mogliśmy wysłuchać wzniosłego kazania a potem przyjąć błogosławieństwo prymicyjne, za co serdecznie dziękujemy.

 Dzień święceń kapłańskich to niezwykły dzień nie tylko dla Księży, ale i dla Nas. Wspólnie z Księżmi chcemy cieszyć się tą chwilą i uczcić dzień, w którym Księża zaczną pełnić w pełni swoją posługę kapłańską.
Z tej okazji życzymy Ojcom w imieniu swoim, jak i całej Wspólnoty Kościoła, żeby nie tylko takie dni, jak dzisiaj, ale każdy dzień przypominał jak wielką nadzieję pokłada w Was Pan Bóg. Gdyby nie Jego wstawiennictwo, nie byłoby powołań kapłańskich. To ogromny dar zesłany prosto z nieba.

Przyjmij z ust dziecka pozdrowienie
Po Twojej pierwszej Mszy św. Ofierze
Przyjmij, księże tu ode mnie
Jak mi moje serce każe

Niech praca co Cie czeka
Wszędzie miłość Boga wzmaga
A Bożych łask opieka
Całe życie Ci pomaga

Módl się za nas do Jezusa
Łącz nas zawsze z Panem Bogiem
Aby kiedyś u Chrystusa
Żywot nasz był wiecznie błogim

Bardzo cieszymy się tym dzisiejszym spotkaniem, dziękujemy za modlitwę i ze swej strony obiecujemy ciągłe wstawiennictwo przed Chrystusem, pierwszym Kapłanem i Jego i naszą Matką – Maryją. By z każdym dniem była ona coraz doskonalsza. Życzymy by każdy dzień spędzony we Wspólnocie Kościoła dodawał Ojcom nowych doświadczeń, uczył życia, dostarczał nowych sił,

Szczęść Boże.

2 czerwca 2019 r. w Kościele p.w NMP Wniebowziętej w Kopanicy nasz drogi Ojciec Cezary Klocek sprawował o  godz. 11.00 Mszę Św. prymicyjną za. Po zakończonej Mszy Św. wszyscy Przyjaciele i Rodzina przeszli do Świetlicy Strażackiej na dalsze świętowanie. Nasze Mieszkanki złożyły tam najlepsze życzenia drogiemu Prymicjantowi. 

Otrzymałem przed chwilą telefon z pogotowia ratunkowego, aby natychmiast zbadać tego księdza nowego…., Bo nie wiem, czy z Nim jest wszystko w porządku, muszę zobaczyć, czy nie potrzebuje opatrunku. Nigdy człowiek nie może powiedzieć, jaka choroba może też w nim siedzieć. Więc, co się ma stać, niech się stanie.  Proszę bliżej Księże… na badanie., proszę oddychać – mocno oddychać. O, co za płuca, aż miło słyszeć. Księże Prymicjancie, z takimi płucami możesz konkurować nawet z organami a oracje śpiewać głośno i śmiało, Aby w kościele jak jedno brzmiało.A teraz proszę otworzyć usta… o księże widzę coś bardzo ciekawego, w Twoim sercu widzę, że jesteś także lekarzem dusz – łask szafarzem. A więc Księże Prymicjancie, jesteśmy koledzy. Według swojej wiedzy, ja leczę ciało. Ty masz leczyć dusze, które przyjdą w skrusze. Więc podajmy sobie ręce, kochany kolego. Wspólnie ludzi będziemy leczyć od wszelkiego złego.

W dzień prymicyjnego święta proszę sobie dobrze wszystko zapamiętać

Co ma Ojciec robić w życiu i publicznie i w ukryciu.

Co dzień mszę odprawi rano,

Raz cichutką raz śpiewaną

Pójdzie ojciec co roku po kolędzie

Do każdego, wszędzie, wszędzie.

Dobrym dzieciom da obrazki

Złym natomiast pogrozi paskiem.

Na katechezę przyjdą dzieci,

Twoja nauka ich oświeci.

Gwarno będzie ojciec miał bez przerwy,

Czasem szkodzi to na nerwy.

W kancelarii, w księgi wielkie,

Będzie Ojciec robił wpisy wszelkie.

Chrzty, śluby, pogrzeby –

wszystko według ludzkiej potrzeby.

Zamiast kina, zabaw tańca,

Zagoń ludzi do różańca.

Gdzie Cię zaproszą grzecznie

Idź, ale nie siedź tam wiecznie.

No i więcej już nie wiemy.

Szczęścia, zdrowia Ci życzymy.

Niechaj niebo Ci zaświeci –

O to proszą Ojciec, Siostry i wszystkie Dzieci.


Comments are closed.