Przeżywamy dziś Beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

Przeżywamy dziś Beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

Dwoje nowych błogosławionych zyskał dzisiaj Kościół katolicki: w południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. W uroczystościach wzięło udział około 7 tysięcy ludzi, wśród nich: przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Liturgii przewodniczył również prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro.

Wielki i kochany nasz Księże Prymasie i Matko Różo Czacka wstawiajcie się za nami u Tronu Boga.

Dziękujemy dziś Panu Bogu za wielką radość i głębię przeżycia beatyfikacji  Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej

12 września 2021 roku o godz. 12:00 w Warszawie.

W uroczystości wziął udział kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosił dekret beatyfikacyjny.

Całe życie kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej prowadziło do tego dnia. Kościół uroczyście, słowami przewodniczącego Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, potwierdzi wiarę, że tych dwoje ogląda już Boga twarzą w twarz.
 
Modlitwa za wst. PRYMASA TYSIĄCLECIA
 
Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.
Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen. Pokornie Cię błagam, Boże, udziel mi za wstawiennictwem Stefana Kardynała Wyszyńskiego tej łaski, o którą Cię teraz szczególnie proszę… .
 

Comments are closed.