Dzieci z Ogniska Misyjnego „ISKRA” w naszym Domu

Dzieci z Ogniska Misyjnego „ISKRA” w naszym Domu

18.02.2019 r. – Miłość zawsze daje…,  uczą nas dziś dzieci

    Mamy dziś miły  zaszczyt gościć w naszym Domu dzieci z Ogniska Misyjnego Iskra z Kopanicy wraz z Paniami: Edytą Gabała i Kamilą Maksymów. Dzieci od kilku już lat spotykają się z Panią Edytą na Ognisku Misyjnym przy Kościele Parafialnym w Kopanicy i sieją wszędzie dobro. Dzieci wcześniej przygotowały „paczkę niespodziankę” dla naszych chorych Mieszkanek i przyjechały sprawić większą radość przez inscenizacje przedstawienia o Świętej Matce Teresie z Kalkuty. Ich otwarte serca i dobroć rozjaśniły cały Dom .

   Pani Edyta G. pracuje w Kopanicy od lutego 2014 roku. We wrześniu tego samego roku założyła dla dzieci Ognisko Misyjne „ISKRA”. Dzieci należące do Ogniska należą jednocześnie do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci z siedzibą w Warszawie. PDMD, dąży przede wszystkim do rozbudzenia w sercach dzieci miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej  jak i materialnej,  wobec rówieśników na całym świecie. Do Ogniska należy 34 dzieci wieku od 7 do 12 lat. Dzieci podejmują wiele inicjatyw mających na celu nieść duchową, jak i materialną pomoc swoim rówieśnikom na całym świecie.  Jednocześnie świetnie się bawią, uczą nowych, ciekawych rzeczy i wspólnie spędzają czas :).

   Co roku bierzemy udział – podaje p. Edyta – w Ogólnopolskiej akcji KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH ( w tym roku robiliśmy to po raz 5!). Jak możemy pomagamy potrzebującym poprzez udział w wielu akcjach charytatywnych. W tym roku zaangażowałam szkołę w ogólnopolski projekt organizowany przez fundację BO WARTO  z Warszawy Pt. „Każdy powinien zobaczyć dobro w Twojej twarzy, w oczach i uśmiechu”. Więcej o projekcie pod linkiem poniżej:

http://www.fundacjabowarto.pl/kazdy-powinien-zobaczyc-dobroc-w-twojej-twarzy-w-oczach-i-w-usmiechu-w-mysl-matki-teresy-z-kalkuty/

   Aby dzieci mogły poznać historię Matki Teresy z Kalkuty napisałam – podaje p. Edyta, specjalnie dla nich mini spektakl teatralny 😊 który dzisiaj Siostry i ich podopieczne mogły obejrzeć. Jako tytuł przedstawienia wybrałam słowa Matki Teresy MIŁOŚĆ NIE WYBIERA MIŁOŚĆ TYLKO DAJE. Nasze przedstawienie pokazaliśmy całej szkole podczas szkolnych rekolekcji dzięki temu wszyscy choć w telegraficznym skrócie poznali Matkę Teresę.

   Co roku mam więcej chętnych dzieci do udziału w spotkaniach Ogniska, dlatego spotykamy się w dwóch grupach co tydzień. Na potrzeby przedstawienia poprosiłam o pomoc koleżankę Kamilę Maksymów, która bardzo mi pomagała podczas prób. Z nią właśnie dzisiaj przyjechałam do Sióstr – podaje p. Edyta. A my cieszymy się, że dobro zwycięża. Mamy większą radość, że to właśnie młode pokolenie i ich Rodzice popierają dobro.

    Piękna treść dobrze znanej nam Świętej Matki Teresy z Kalkuty tak bardzo potrzebna dziś do naśladowania. Dzieci wspaniale wcieliły się w rolę poszczególnych postaci a ich ruchy, śpiew i tańce cudownie urozmaiciły przedstawienie. Był też czas na odwiedzenie chorych w salach oraz na modlitwę w Kaplicy.

W imieniu wszystkich naszych Mieszkanek, Sióstr i Pracowników naszego Domu wyrażamy słowa wdzięczności Paniom Edycie Gabała i Kamili Maksymów, Dzieciom z ich Rodzicami oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kopanicy za ten piękny DAR – sianie DOBRA w tym pięknym przedstawieniu i upominkach przywiezionych dla naszych Mieszkanek.

Bóg zapłać !!!

 

„Każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy,

w oczach i w uśmiechu” – w myśl Matki Teresy z Kalkuty.


Comments are closed.