Podziwiamy piękne nasze morze … .

Podziwiamy piękne nasze morze … .

 3 – 5.07.2018 r. – Piękne jest nasze polskie morze … .

   W dniach od 3 do 5 lipca wybrałyśmy się nad piękne morze. Już samo przygotowanie i oczekiwanie przysparzało nam mnóstwo radości. Byłyśmy w Świnoujściu i Międzyzdrojach.

   By dotrzeć do Świnoujścia musiałyśmy przeprawić się promem. Była to dla nas miła niespodzianka gdyż na promie mogło się pomieścić bardzo dużo samochodów (30 – 40) a więc niesamowite zaskoczenie … . Kolejną radością był dwu godzinny rejs po morzu – prawdziwym i to duuuużym statkiem z napisem Herzlich willkommen auf dem FGS Chateaubriand in Świnoujście (Serdecznie witamy na statku  Chateaubriand  w Świnoujściu).

    I właśnie podziwiamy tu nadbrzeża zatoki, pływające statki wojskowe oraz piękne kormorany.

    Nie zabrakło też pysznych lodów i gofrów z bitą śmietaną i owocami. Na naszej wycieczce było duuuużo atrakcji zaczynając od wspaniałej pięknej, słonecznej pogody. Bardzo urzekała nas duuuuża plaża na której mogłyśmy zbierać muszelki no i kąpiel w morzu, tak, tak – to była dla nas wielka radość !!!

   Spacerowałyśmy też w Międzyzdrojach po pięknym molo a także byłyśmy tam na plaży. Na koniec zrobiłyśmy małe pamiątkowe zakupy i bardzo zmęczone ale i pięknie opalone, szczęśliwe i radosne wróciłyśmy do naszego Domu w Wielkiej Wsi.

I tu pragniemy serdecznie podziękować Siostrze Dyrektor i Siostrom

za te wspaniałe dni radosnej wycieczki. Bóg zapłać !!!


Comments are closed.