ZOO w Nowym Tomyślu

ZOO w Nowym Tomyślu

09.05.2018 r. – Zwiedzamy ZOO w Nowym Tomyślu
 
Nowotomyski Ogród Zoologiczny
miejsce rozrywki i edukacji
Mamy dziś wielką przyjemność odpoczywać i zwiedzać Nowotomyski Ogród Zoologiczny. Jak podają informacje przy samym, wejściu w ZOO nie ma dużych gatunków drapieżników. Ich miejsce zajęły małpy: pawiany, koczkodany zielonosiwe i rezusy. Hodowane są tu przede wszystkim gatunki, dla których łatwo spełnić warunki bytowe i żywieniowe. Przy wejściu do ogrodu znajduje się również plac zabaw dla dzieci. W jego sąsiedztwie zorganizowano „mini zoo” dla najmłodszych gości.
Wszyscy mogą tam obejrzeć z bliska małe zwierzęta gospodarcze. Nasze Mieszkanki były przeszczęśliwe mogąc tak bardzo blisko podchodzić do zwierzątek. Mogłyśmy przeczytać i  zauważyć, że w ZOO nie ma dużych gatunków drapieżników. Ich miejsce zajęły małpy: pawiany, koczkodany zielonosiwe i rezusy. Hodowane są przede wszystkim gatunki, dla których łatwo spełnić warunki bytowe i żywieniowe.
Jak podają informatory można tu było zobaczyć: 200 zwierząt a w nich 48 różnych gatunków. Są to zwierzęta drapieżne, zwierzęta kopytne-Antylopa kob liczi, Daniel, Jeleń europejski, Koza syryjska, Lama, Osioł domowy, Owca bretońska, Owca kameruńska…, Zebra górska Hartmanna.
Zwierzęta drapieżne: Pawian zielony, Ryś, Skunks, Szop pracz… .
 
Ptaki: Bażant złocisty, Kura ozdobna, Papuga nimfa, Mandarynka, Papuga falista, Świergotka seledynowa, Paw, Emu, Struś afrykański i inne: Świnka morska, Koszatniczki, Królik domowy karłowaty, żółw czerwonolicy… . Wszystkie dziewczęta z ogromną radością i zainteresowaniem wpatrywały się w te wspaniałe okazy natury a na koniec rozkoszowały się słodkimi smakołykami.

Mogłyśmy przeczytać także miły napis:

Z przyjemnością informujemy, że uchwałą Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia 29.02.2016 roku nadano Parkowi Kultury i Wypoczynku nazwę Park im. Feliksa Szołdrskiego.

Wyrażamy słowa wdzięczności Siostrze Dyrektor i Siostrom Opiekunkom za tak wspaniałą wycieczkę. Bóg zapłać .


Comments are closed.